obec Lhánice
Lhánice

Desetiboj

Desetiboj

Poslední červnovou sobotu se utkali atleti v již osmém ročníku tradičního Lhánického desetiboje. Celkem 14 odvážlivců si prošlo náročnými disciplínami. Jejich hlavním cílem nebylo jen vyhrát, ale pobavit se, a to zvládli náramně, společně s diváky, kteří jim přišli fandit. Vítězi patří menší cena, a navíc může své jméno vídat na putovním poháru.

Poslední červnovou sobotu se utkali atleti v již osmém ročníku tradičního Lhánického desetiboje. Celkem 14 odvážlivců si prošlo náročnými disciplínami. Jejich hlavním cílem nebylo jen vyhrát, ale pobavit se, a to zvládli náramně, společně s diváky, kteří jim přišli fandit. Vítězi patří menší cena, a navíc může své jméno vídat na putovním poháru.

Letos byl souboj napínavý až do samého konce, a ještě o chvíli déle. Ani zručnost, kterou mohli závodníci prokázat při slalomu s naloženým kotoučem, kutálení pneumatiky, biatlonu, či střelbě na pohyblivý terč v podobě láhve naplněné vodou, a ani následný návrat do dětských let a cucání mléka z dětské lahvičky, však nerozhodl o vítězi.

Ještě v průběhu odpoledne byla jako rozstřelová disciplína vybrána střelba na pohybující se láhev, naplněná vodou. Protože se na celkovém prvním místě umístil David Široký a Libor Treu se shodným počtem 103 bodů, bylo nutné k rozstřelu přistoupit. Vítěz může být totiž jen jeden, a tak se oba pánové dali s vervou do toho. Stříleli a stříleli, a nakonec se čekalo, komu vyteče z prostřelené láhve více vody. Čekalo se dlouho, mezitím vyhlásily pořadatelé Petr Macek a Pavel Staroba medailové stupínky v jednotlivých kategoriích. V mužích nad 35 let zvítězil Libor Treu, za ním se na druhém místě umístil Jiří Loucký a na třetím Josef Mutl. V mladších 35 let zvítězil David Široký, na druhém místě byl Jakub Treu a na třetím Martin Ležák.

Na vyhlášení celkového vítěze, jehož jméno bude zdobit putovní pohár, se však muselo počkat do druhého dne. Ačkoliv Libor Treu prostřelil láhev níže, praskla, ale dostatečně nevytekla. Proto byl pohár v neděli 30. června slavnostně předán Davidu Širokému, který se tak stal dalším vítězem tradičního klání.

Datum vložení: 29. 6. 2019 15:07
Datum poslední aktualizace: 12. 10. 2020 15:10