JARNÍ SVOZ NEBEZPEČNÝCH ODPADŮ (06.04.2020)

Využijte této možnosti a odevzdejte vše nepotřebné při jarním mobilním svozu nebezpečných odpadů a odpadů určených ke zpětnému odběru. Při tomto svozu se budou vybírat tyto druhy odpadů: aku...

V této sekci Vás budeme informovat o různých sportovních, kulturních, společenských a jiných akcích, či událostech, které se uskutečnily, či uskuteční v naší obci, nebo mají nějakou souvislost s občany Lhánic.     Kalendář plánovaných akcí v obci v roce 2020:

 

4. 1.  -         Naháňka na zvěř

5. 1. -          Výšlap na babylon

18. 1. -        Ochutnávka destilátů a pomazánek

22. 2. -        Ostatky

30. 4. -        Pálení čarodějnic

6. 6. -          Dětský den

8. 8. -          Pouť 

29.11. -       Adventní zpívání

5.12. -        Mikulášská besídka

Desetiboj

Poslední červnovou sobotu se utkali atleti v již osmém ročníku tradičního Lhánického desetiboje. Celkem 14 odvážlivců si prošlo náročnými disciplínami. Jejich hlavním cílem nebylo jen vyhrát, ale pobavit se, a to zvládli náramně, společně s diváky, kteří jim přišli fandit. Vítězi patří menší cena, a navíc může své jméno vídat na putovním poháru.

Letos byl souboj napínavý až do samého konce, a ještě o chvíli déle. Ani zručnost, kterou mohli závodníci prokázat při slalomu s naloženým kotoučem, kutálení pneumatiky, biatlonu, či střelbě na pohyblivý terč v podobě láhve naplněné vodou, a ani následný návrat do dětských let a cucání mléka z dětské lahvičky, však nerozhodl o vítězi.

Ještě v průběhu odpoledne byla jako rozstřelová disciplína vybrána střelba na pohybující se láhev, naplněná vodou. Protože se na celkovém prvním místě umístil David Široký a Libor Treu se shodným počtem 103 bodů, bylo nutné k rozstřelu přistoupit. Vítěz může být totiž jen jeden, a tak se oba pánové dali s vervou do toho. Stříleli a stříleli, a nakonec se čekalo, komu vyteče z prostřelené láhve více vody. Čekalo se dlouho, mezitím vyhlásily pořadatelé Petr Macek a Pavel Staroba medailové stupínky v jednotlivých kategoriích. V mužích nad 35 let zvítězil Libor Treu, za ním se na druhém místě umístil Jiří Loucký a na třetím Josef Mutl. V mladších 35 let zvítězil David Široký, na druhém místě byl Jakub Treu a na třetím Martin Ležák.

Na vyhlášení celkového vítěze, jehož jméno bude zdobit putovní pohár, se však muselo počkat do druhého dne. Ačkoliv Libor Treu prostřelil láhev níže, praskla, ale dostatečně nevytekla. Proto byl pohár v neděli 30. června slavnostně předán Davidu Širokému, který se tak stal dalším vítězem tradičního klání.

Foto: Lenka Chaloupková, Lucie Kavalcová

Webové stránky vyrobila reklamní agentura Altrodesign.
status:
obec
NUTS 5 (obec):
CZ0634 591025
kraj (NUTS 3):
Vysočina (CZ063)
okres (NUTS 4):
Třebíč (CZ0634)
obec s rozšířenou
působností:
Náměšť nad Oslavou
 
historická země:
Morava
katastrální výměra:
6,47 km²
počet obyvatel:
162 (1.1.2018)
zeměpisná šířka:
49° 6' 37"
zeměpisná délka:
16° 13' 52"
nadmořská výška:
315 m
PSČ:
675 75
zákl. sídelní jednotky:
1
části obce:
1
katastrální území:
1
starostka:
Bc. Alena Treuová
adresa obecního úřadu:
Lhánice 25
67575
Mohelno
Virtuální Prohlídka czechpoint